Kyocera AVX 06035C104JAT2A
| Manufacturer | |
| MPN | 06035C104JAT2A |
| LCSC Part # | C129176 |
| Packaging | 0603 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 50V X7R 0603 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0603 | |
| Capacitance | 100nF | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage Rating | 50V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 22,900
22,900 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.014 | $ 0.70 |
| 500+ | $ 0.0114 | $ 5.70 |
| 1,500+ | $ 0.0099 | $ 14.85 |
| 4,000+ | $ 0.009 | $ 36.00 |
| 24,000+ | $ 0.0082 | $ 196.80 |
| 48,000+ | $ 0.0078 | $ 374.40 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |



