OSRAM SFH3710-Z
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SFH3710-Z |
| LCSC Part # | C129152 |
| Package | SMD,3.2x1.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Silicon NPN Phototransistor with V Characteristics |
| Description | 20mA 5.5V 570nm ±60° 3nA SMD,3.2x1.3mm Phototransistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | OSRAM | |
| Package | SMD,3.2x1.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,090
3,090
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0579 | $ 1.06 |
10+ | $ 0.8856 | $ 8.86 |
30+ | $ 0.7994 | $ 23.98 |
100+ | $ 0.7133 | $ 71.33 |
500+ | $ 0.5856 | $ 292.80 |
1,000+ | $ 0.5585 | $ 558.50 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$