Kyocera AVX 08055C103KAT2A
| Manufacturer | |
| MPN | 08055C103KAT2A |
| LCSC Part # | C128911 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 10nF 50V X7R 0805 |
| Description | 10nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,160
7,160
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0159 | $ 0.32 |
200+ | $ 0.0131 | $ 2.62 |
600+ | $ 0.0115 | $ 6.90 |
4,000+ | $ 0.0105 | $ 42.00 |
8,000+ | $ 0.0097 | $ 77.60 |
20,000+ | $ 0.0093 | $ 186.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$