Rubycon 25YXF100MFFC6.3X11
| Manufacturer | |
| MPN | 25YXF100MFFC6.3X11 |
| LCSC Part # | C125770 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 25V TH |
| Description | 100uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D6.3xL11mm 5000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
22,130
22,130
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0763 | $ 0.76 |
100+ | $ 0.0618 | $ 6.18 |
400+ | $ 0.0514 | $ 20.56 |
1,000+ | $ 0.0459 | $ 45.90 |
5,000+ | $ 0.0415 | $ 207.50 |
10,000+ | $ 0.0394 | $ 394.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$