Coilcraft XFL4020-222MEC
| Manufacturer | |
| MPN | XFL4020-222MEC |
| LCSC Part # | C122469 |
| Packaging | SMD,4x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2200nH SMD,4x4mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Packaging | SMD,4x4mm | |
| Current Rating | 8A | |
| Inductance | 2.2uH | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 21.35mΩ | |
| Current - Saturation(Isat) | 3.7A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 35,025
35,025 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2108 | $ 1.21 |
| 10+ | $ 1.0751 | $ 10.75 |
| 30+ | $ 0.9474 | $ 28.42 |
| 100+ | $ 0.852 | $ 85.20 |
| 500+ | $ 0.8132 | $ 406.60 |
| 1,000+ | $ 0.7938 | $ 793.80 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



