LX FFC12P 1.0mm 50mm
| Manufacturer | LXAsian Brands |
| MPN | FFC12P 1.0mm 50mm |
| LCSC Part # | C106872 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 12POS 1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | LX | |
| Packaging | P=1mm | |
| Insert Thickness | 0.303mm | |
| Number of Pins | 12P | |
| Pitch | 1mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 5cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0554 | $ 0.55 |
| 100+ | $ 0.0438 | $ 4.38 |
| 300+ | $ 0.0367 | $ 11.01 |
| 1,000+ | $ 0.0324 | $ 32.40 |
| 5,000+ | $ 0.0289 | $ 144.50 |
| 10,000+ | $ 0.0271 | $ 271.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



